Wypoczynek w Rewie – mieście kontrastów

W każdej polskiej nadmorskiej miejscowości znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. By potwierdzić te słowa przypominamy Wam tekst dotyczący Mielna {Mielno > Blog}. Dzisiaj także podostajemy nad Morzem Bałtyckim, ale przenosimy się bliżej Półwyspu Helskiego.

Rewa to niewielka miejscowość, leząca w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Nie trzeba więc podkreślać istnienia urokliwych miejsc, które sprzyjają wypoczynkowi. Tu znajdziemy faunę i florę, która sprzyja spacerom, uprawianiu sportów czy odprężeniu się. Wybitnym miejscem Oprócz Mechelińskich Łąk, jest cypel. Wszystko to powoduje, że Rewa staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów.

Znajdująca się na ziemiach kaszubskich, w województwie pomorskim {Pomorskie > Encyklopedia} osada, posiada tradycyjną kuchnię regionu, której sztampowym przepisem jest pstrąg po kaszubsku. W Rewie mamy więc okazję, do przybliżenia sobie tych smaków, w licznych restauracjach, usytuowanych wzdłuż ulicy Morskiej, która jednocześnie biegnie równolegle do wybrzeża Morza Bałtyckiego. To zapewnia cieszenie się posiłkiem, przy urokliwym krajobrazie.

Nie zabraknie nam w tym miejscu również okazji do zwiedzania. Szczególnie warto skierować swoje kroki w kierunku wcześniej wspomnianego cypla. Tam bowiem znajdziemy nie tylko Aleję Zasłużonych Morzu, ale również krzyż upamiętniający poległych. To ciekawe obiekty, które ufundowane zostały w roku 2004. Idąc dalej, trafimy na niepowtarzalne naturalne molo, z którego każdego roku wyrusza wyścig śledzia. To wyjątkowa okazja do spaceru po morzu, bowiem w tym miejscu naniesiony piasek, wybiega ponad kilometr, na otwarte wody, W ten sposób staje się okazją do wycieczek nawet do odległej Kuźnicy. Podczas tej wyprawy mamy okazję do podziwiania wraku Kujawiaka. Okręt ten został zatopiony w latach 60. XX wieku, niegdyś służył w marynarce wojennej. Cykliczne imprezy Rewy, zrzeszają setki podróżnych, którzy mogą natrafić na niecodzienne atrakcje.

Można tu także zobaczyć ciekawe naturalne zjawiska – na przykład, tworzące się podczas odpływu wysepki, stanowią przyjemną ostoję podczas wędrówki. Baza noclegowa {Rewa > Meteor} zapewnia pełen komfort dla tysiąca turystów, choć mimo to miejscowość nie jest przeludniona, nawet w szczycie sezonu. Noclegi w Rewie to oferta luksusowych hoteli i tańszych ośrodków wczasowych. Łączy je świetna lokalizacja i dbałość o każdego gościa.

Rewa to miejsce, w którym każdy turysta poczuje magię wakacji. Próżno tu szukać niezadowolonych czy znudzonych, bowiem kurort łączy w sobie wszystkie niezbędne elementy, aby nazwać go mianem idealnego kierunku na wakacje. Pobyt w tym miejscu to okazja do szaleństwa i oderwania się od codzienności. Spacery po okolicy sprzyjają relaksowi, co docenią wszyscy podróżujący z większych miast. Klimat budowany latami wart jest naszej uwagi.

7 thoughts on “Wypoczynek w Rewie – mieście kontrastów

  1. @Józefina może nie ma tu jakoś szczególnie wiele atrakcji, ale dzięki temu jest spokój i cisza i można doskonale się wyciszyć

  2. W Rewie, jak w innych nadmorskich miejscowościach, atrakcje są dość typowe – ale dla kogoś, kto chce spędzić prawdziwy urlop nad morzem, nocleg w takim kurorcie jest jak najbardziej okej:)

  3. Ja już kilka lat jeżdżę nad morze, ale Rewa urzekła mnie Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym – piękne tereny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *