Co warto wiedzieć o Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to wieś letniskowa położona nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej w województwie zachodniopomorskim. Miejscowość tą zamieszkuje ponad dwa tysiące mieszkańców. Wieś jest typową miejscowością o charakterze turystycznym. Znajduje się w niej wiele miejsc noclegowych zlokalizowanych w pensjonatach, hotelach, czy też domach prywatnych bądź kempingach (zobacz opcje noclegowe na – ).

W Ustroniu Morskim koniecznie trzeba zobaczyć jednonawowy kościół neogotycki pochodzący z 1885 roku. Ciekawą atrakcją jest możliwość zobaczenia najstarszego dębu w Polsce. Dąb Bolesław ma 800 lat i jest starszy o całe sto lat od Dębu Bartek. Obok Dębu Bolesław znajduje się mający sześćset czterdzieści lat Dąb Warcisław. W tej miejscowości przy ulicy Kolejowej znajduje się Western Park. Jest to park edukacyjno- rozrywkowy. Turyści mogą tam oglądać namioty indiańskie, wysłuchać historii o tych plemionach, a także oglądać ich oryginalne stroje i narzędzia. W Ustroniu znajduje się także Skansen Chleba (zobacz więcej o muzeum na – facebook.com/pages/Skansen-Chleba-Ustronie-Morskie/338430469578066). Jest on zlokalizowany na ulicy Kołobrzeskiej. We wnętrzu skansenu znajdują się stare maszyny, których używano dawniej w gospodarstwach.

Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Rezydencja Zenit. Jest ona usytuowana w Ustroniu Morskim przy ulicy Wiejskiej 51. W ofercie obiektu znajduje się czterdzieści osiem miejsc noclegowych. Obiekt w swojej ofercie posiada dwa czteroosobowe apartamenty, jeden pokój jednoosobowy, dwadzieścia jeden pokoi dwuosobowych oraz dwa pokoje czteroosobowe. Oferowane pokoje posiadają łazienki. Ponadto w pokojach jest dostęp do telewizji satelitarnej oraz stałego i bezprzewodowego internetu. Goście mają do dyspozycji salę kominkową oraz kuchnię z pełnym wyposażeniem. Dla dzieci przygotowano piękny plac zabaw. Innym miejscem, w którym warto się zatrzymać jest obiekt Xanadu Resort. Jest on usytuowany w miejscowości Sianożęty przy ulicy Lotniczej 17. Obiekt ten proponuje swoim gościom dwadzieścia cztery pokoje trzyosobowe oraz dwadzieścia pięć sześcioosobowych domków letniskowych. Na terenie obiektu znajduje się parking. Entuzjaści aktywnego wypoczynku znajdą w pobliżu Nordic Walking, wycieczki rowerowe, kąpielisko, wędkarstwo morskie, aquapark, wesołe miasteczko, boisko sportowe, a także korty tenisowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *